Waarnemingen van walvissen 10/31/22 tot 11/06/22 Hier vindt u de aantekeningen van de naturalisten voor de week van 10/31/22 tot 11/06/22 van het team van naturalisten aan boord van onze New England Whale Watching tour in samenwerking met het New England Aquarium.

 

10-31-22

10 uur walvissafari's

Goedemiddag, walviswachters!

De Halloween Whale Watch van vandaag ging op de Aurora op zoek naar wilde dieren, en het was allemaal lekkers, geen trucjes! We begonnen met een enkele bultrug op weg naar de Stellwagen Bank, die duidelijk op een missie was en zich snel onder het oppervlak bewoog. We besloten naar de noordwesthoek zelf te gaan, waar we minstens vijf bultruggen in de buurt vonden! We konden Dross, Clamp, Spoon en Sword identificeren, en een andere werd later geïdentificeerd. Deze walvissen leken allemaal samen te komen uit verschillende richtingen, een monster dat samenkwam in een groot verband, maar dat was van korte duur. Dross nam een paar prachtige duiken voordat ze er met haar metgezel vandoor ging, terwijl Spoon, Sword en Clamp besloten in de buurt te blijven. Deze dieren deden het rustig aan en hingen het grootste deel van de tocht vlak naast de boot, maakten slechts korte duiken en doken dan weer naast ons op. Dit zorgde voor prachtige blikken! Tegen het einde van de tocht leken deze drie goed te gaan loggen (of rusten) aan de oppervlakte, en daarmee namen we afscheid van ze en begonnen we onze weg terug naar Boston. Op weg naar huis zagen we zelfs nog drie walvissen in hetzelfde gebied, twee bultruggen en een vinvis. Het was een mooie afsluiting van onze spookachtige dag op het water! 🎃

Tot de volgende keer!

David, Chelsea & Emily

 

11-01-22

Waarnemingen van walvissen

Goedemiddag,

Gelukkige november! Vandaag reisden we naar de NW-hoek van het Stellwagen Bank National Marine Sanctuary om 8-10 bultruggen in het gebied aan te treffen, evenals vele duikende en vliegende jan-van-genten. We vonden de bultruggen voornamelijk in paren, maar het eerste paar, Dross en Crossbeam, deed een dutje tijdens het foerageren. We zagen ook Clamp, Chablis en een paar andere eenlingen in de verte. We zagen ook hoe een koppel, A-Plus en Pixar, zich plots aansloot bij een derde bultrug, en toen werd het interessant! Dezederde bultrug was een oud mannetje, Orion. Eerst kwam A-Plus in haar eentje boven water, en kort daarna kwam Pixar snel achter haar naar boven en stootte aan (zie foto). Dan kwam Orion snel achter Pixar boven, vaak in een andere richting reizend en ook kopduwend. Op een gegeven moment rolde er ook nog een vierde walvis, Chablis, tussen! Hoewel Stellwagen Bank een voedselgebied is, zien we soms in de staart van het seizoen hormonaal gedrag. We kunnen alleen maar veronderstellen wat deze groep aan de oppervlakte deed, maar het was zeker opwindend om te zien!

Proost,

Laura & Chelsea

 

11-02-22

10 uur walvissafari's

Goedemiddag,

De walviswacht van 10 uur ging naar de noordwestelijke hoek van Stellwagen Bank op zoek naar wilde dieren. We waren blij meerdere bultruggen te zien en brachten eerst onze tijd door met de groep van drie - Diablo, Orion en Sword. Deze walvissen waren waarschijnlijk onder water aan het eten en maakten langere duiken, dus gingen we verder met het koppel Dross en Crossbeam. Deze twee walvissen zijn de afgelopen dagen steeds samen gezien, dus het is interessant om te zien hoe deze associatie zich verder ontwikkelt. Toen we aankwamen, waren deze walvissen onderweg, maar ze leken slaperig te worden en begonnen te loggen. Door hun langzame tempo konden we deze dieren goed bekijken, voordat we terugkeerden naar Boston! Op weg naar en van de oever zagen we een paar gewone zeehonden en een kleine groep bruinvissen - een mooie afsluiting van onze reis!

Kate en Emily

 

11-03-22

Waarnemingen van walvissen

Goedemiddag!

Wat een spectaculaire dag in het Stellwagen Bank National Marine Sanctuary! We reisden eerst naar de NW-hoek, waar het rustiger was dan de afgelopen dagen, op een mooie waarneming van een vinvis na. We gingen zuidwaarts langs de westelijke rand van de bank en zagen een ongrijpbare bultrug. We gingen verder in de buurt van de SWC in uitstekend zicht (zeker voor november!), en we begonnen in de verte wat bekend staat als een "witte piketomheining" van walvisslagen op het water te zien. We schatten dat er 35-50 bultruggen waren binnen een straal van een paar mijl! Van wat we zagen, werkten de meeste groepen van maximaal 2-5 walvissen samen in hechte groepen onder water, waar ze zich onder water voedden en elkaar vaak overlapten bij het foerageren. Tussen de bultruggen zaten ook minstens 200-300 witflankdolfijnen. En we mogen de vogels niet vergeten! Soorten die we zagen waren jan-van-genten, eiders, eenden, alle 3 de zwarte zee-eenden, grote pijlstormvogels, meeuwen, aalscholvers en duifjes!

We brachten het grootste deel van onze tijd door met een groep van 12+ bultruggen die zich allemaal aan het voeden waren op een prooiplek onder het oppervlak. Ze kwamen uiteindelijk samen in een megagroep, die bestond uit Sprinkles, Bolide en kalf, Bounce, Crinkle, Lollipop, Ganesh 14 Calf, Cajun, Spell en kalf, 3.14, en Brine. Onze kapitein zat tijdens de tocht veilig uit de versnelling, en op veel momenten tijdens de tocht zwommen verschillende van deze walvissen vlak onder de boot door, kriskras in alle richtingen! De twee kalfjes die we zagen waren ook erg nieuwsgierig naar onze boot.

Eerlijk gezegd een van mijn favoriete dagen van het seizoen - je weet nooit welke verrassingen er in november komen! Ook een goede timing om de30e verjaardag te vieren van het Stellwagen Bank National Marine Sanctuary, dat morgen officieel 30 jaar wordt!

Proost,

Laura & Olivia

 

11-04-22

10 uur walvissafari's

Goedemiddag,

Wat een geweldige en spectaculaire walvissafari! De Asteria reisde naar het zuidelijke deel van de Stellwagen Bank en was verrukt om een "zee van slagen" aan te treffen van een stapel bultruggen. Deze walvissoep werd gisteren voor het eerst gezien, en we schatten dat er vandaag minstens 30 individuen verspreid in het gebied waren. Deze walvissen waren gegroepeerd in kleine associaties van 2-5 en voedden zich krachtig, waarbij ze in een zee van wit water als eerste naar de oppervlakte explodeerden. Deze groepen voegden zich voor onze ogen samen en vormden grotere groepen, voordat ze zich weer snel opsplitsten. De meeste walvissen waren waarschijnlijk onder de oppervlakte aan het eten, maar we kregen ook een paar schoppen te zien toen we het gebied binnenkwamen! Tussen al het voeden door zagen we ook talrijke kalveren (we hebben er minstens vijf kunnen identificeren) die door het gebied stuiterden en van groep naar groep trokken. Van de vele bultruggen konden we Arcus, A-Plus, 3.14, Campground, Crinkle, Ganesh 14 Calf, Sprinkles, Sprinkler, Toboggan en de vele moeder/kalf paren identificeren, waaronder Spell en kalf, Bolide en kalf, Zeppelin en kalf, Venom en kalf, en de beroemde Salt en Miso.

Wat een geweldige dag!

Kate en Chelsea

 

11-05-22

10 uur walvissafari's

Goedenavond, walvisspotters!

Vandaag ging de Aurora naar het zuidelijke deel van de Stellwagen Bank op zoek naar walvissen. Toen we dichterbij kwamen, troffen we vier bultruggen aan, waarvan er één aan de oppervlakte een behoorlijk kabaal maakte. Het was een jong kalf, dat aan het staartbreken, flipperslaan en kinbreken was! Terwijl we naar dit energieke jong keken, kwam er een ander energiek kalf naast hem staren! Binnen enkele minuten dook hun moeder vlakbij op. Het bleken Venom, Bolide en hun kalveren te zijn. De moeders namen langere duiken, terwijl hun kalveren zich wriemelden, uitstrekten en rondrolden aan de oppervlakte. Op een gegeven moment doken beide kalveren vlak naast ons op, schijnbaar nieuwsgierig naar onze boot. Het was erg spannend om deze kalveren te zien, omdat we ze in de loop van het seizoen hebben zien "opgroeien". Ze lijken zo veel te hebben geleerd, en we hopen ze de komende jaren terug te zien om volwassen te worden in deze groeiende populatie. Terwijl we onze laatste blikken kregen en afscheid namen van onze walvissen, begon het kalf van Venom te breken, wat zorgde voor een spectaculair einde van onze tijd op de Bank! Verschillende Jan-van-Genten en een korte verschijning van een Gewone Zeehond zorgden vandaag ook voor geweldige bonuswaarnemingen. Wat een geweldige dag op het water!

Tot de volgende keer!

David, Colin, Liza & Olivia

 

11-05-22

14.30 uur Walvisobservaties

Hallo allemaal,

Vandaag ging de 230 uur durende walviswacht aan boord van de Aurora naar het zuidelijke deel van de Stellwagen Bank op zoek naar walvissen en ander zeeleven. Na wat zoeken zagen we een glimmende zwarte rug aan de oppervlakte, niet ver van de boot. Dit bleek Abyss en haar kalf van 2022 te zijn! Het paar lag eerst te loggen aan de oppervlakte, waardoor we ze fantastisch konden bekijken. Uiteindelijk ontwaakte het paar uit hun sluimer, en ze werden erg nieuwsgierig naar onze boot. Het volgende uur hing het paar rond bij de boot! Abyss en haar kalf doken op aan weerszijden van de boot. Abyss hing een tijdje precies tussen de preekstoelen. Je kon haar rostrum en haar flippers net onder het oppervlak zien. Dit merkwaardige gedrag komt niet vaak voor, dus het was echt een bijzondere ervaring! Uiteindelijk begonnen Abyss en haar baby langzaam weg te zwemmen, zodat wij terug konden gaan naar Boston. Het was echt een geweldige dag op het water!

Tot de volgende keer,

Colin, David, Liza en Olivia...

 

11-06-22

10 uur walvissafari's

Fijne zondag, walvissenkijkers!

Vandaag ging de Aurora naar het zuidelijke deel van de Stellwagen Bank op zoek naar wilde dieren. Toen we aankwamen, zagen we minstens 8 klappen voor ons, en een paar flinke spetters. Toen we aankwamen, zagen we bultruggen, waarvan één kalf ongelooflijk actief was aan de oppervlakte. Dit kalf brak herhaaldelijk, terwijl het af en toe met zijn flippers sloeg voordat het naar beneden dook en opnieuw brak. Toen merkten we dat we twee andere kalveren in hetzelfde gebied hadden, en kort daarna kwamen hun moeders allemaal samen terug naar de oppervlakte. We realiseerden ons snel dat we met Milkweed, Venom en Bolide en hun zeer energieke kalveren waren! De andere twee kalveren braken sporadisch, maar het kalf van Milkweed leek het meest energiek en bleef het volgende uur doorgaan. Het was echt opmerkelijk. Op een gegeven moment dook Milkweed zelf ook op met een energieke staartbreuk naast ons. Te midden van de vreugdevolle chaos van onze groep walvissen zagen we nog drie volwassen bultruggen het gebied binnenkomen, waarvan één kin naar ons toe brak! Dit trio bestond uit Crinkle, Shoreline en het kalf van Ganesh uit 2014. Deze walvissen leken herhaaldelijk te kruisen met ons trio moeders en kalveren, wat ons enkele fenomenale blikken opleverde! Toen de wind aanwakkerde en de zee wat ruwer werd, zagen we ook wat spetters in de verte. Dit escaleerde tot het zien van brekende walvissen in alle richtingen, alsof de Stellwagen Bank plotseling tot leven was gekomen! Terwijl we onze kalveren van dichtbij bleven bekijken, schoot Venom plotseling uit het water in een volledige kopstoot! Terwijl de tijd verstreek en alle geheugenkaarten vol waren, moesten we met tegenzin afscheid nemen van onze walvissen en terugkeren naar Boston. Terwijl we dat deden, keken we toe hoe de bultruggen in de verte dichter bij onze groepen kwamen en een muur van walvisspetters en nevel achter ons lieten terwijl we naar huis gingen. Het was een unieke dag op het water! Een heel speciaal bedankje aan stagiaire Maddie voor haar laatste walvissafari met ons dit seizoen, zo blij dat je laatste reis zo bijzonder was!

Tot de volgende keer!

David, Maddie & Emily

 

 

Meer beelden van deze week

 

Whale Sense Logo
Als trots lid van Whale Sense (whalesense.org) zetten wij ons in voor verantwoorde walvistochten. Alle foto's zijn genomen in overeenstemming met de vastgestelde richtlijnen en voorschriften.

 

 

 

Centrum voor kuststudies Logo
Boston Harbor City Cruises draagt met trots haar gegevens bij aan de GOM Humpback Whale Catalog, samengesteld door het Center for Coastal Studies.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boston Whale Watching: Natuurgidsnotities - 10/31/22 tot 11/06/22